Güzelce Acı Biber Salçası 5Kg

 acıbiber salçası

acıbiber salçası

Güzelce Salçaları, kendi tarlamızda organik tohum kullanarak ürettiğimiz biberleri Eylül ayında toplarız, en iyi biber ler Eylül ayında olgunlaşır. Olgunlaşan biberlerimizi zaman kaybetmeden aynı gün salça imalatına geçeriz. Sapları ve tohumlarını ayırdığımız biberleri özel olarak doğradıktan sonra hiç su katmadan suyunu bırakana kadar kısık ateşte, ardından orta ateşte pişiririz.
Pişirme işlemi firmamızın 30 yıldır uyguladığı teknikle püre haline getirilerek yine firmamıza özgü teknikle kıvam alana dek bu işlem yapılır. Salça hazırlanırken içine kattığımız tuz miktarı kullandığımız bibere göre farklılık gösterir. Bu farklılığı ayarlayabilme kabiliyeti sayesinde yıllardır aynı tad kalitesini tutturan firmamız, salça imalatı sırasına içeriğine herhangi bir kimyasalı kesinlikle katmaz.
Salçanın genel işleminden sonra Hatay’ın güneşi altında, hava sıcaklığına bağlı olarak 2-3 gün bekletir ve alışılmış kıvamına gelmesine sağlarız. Tatlı ve Acı biber salçalarımız farklı kilogramlarda kutulanarak siz değerli tüketicilerimizin kullanımısa sunarız.